9 Ekim 2016 Pazar

The Balm - AutoBalm California Palet Yorumlarım

The Balm California, doğal renklerden oluşan ve seyahatlerde kurtarıcı bir işlevdeki minik yüz paleti.


Ambalaj yine karton ve sağlam yapıda. İçerisinde allık, aydınlatıcı, crease ve liner için kullanılabilecek renkleri barındıran dört renk ve genişçe bir ayna bulunuyor.


Şeftali tonlu allığını beğendim diyebilirim. Fotoğrafta çok pembe çıkmış, aslında biraz da turunculuk içeriyor. Ben bu rengi göz farı olarak da kullanıyorum.


Aydınlatıcının tonu da swatchta gördüğünüz gibi güzel bir ton. Cindy Lou Manizer'a benzetiliyor fakat ben benzetemedim.

İki doğal tondaki göz farı da günlük bir göz makyajı yapmaya uygun. Brow/Crease bölgesi için olan mat ve açık tondayken, Lid/Liner için olan renk daha koyu ve simli yapıda. Açık rengi kaş doldurmak için kullanan kişiler de var tabii. Fakat rengi benim kaşlarım için uygun değil, bu nedenle ben kaşlarımda kullanmıyorum.


Kalıcılıkları ve pigmentasyonlarını yeterli düzeyde buluyorum. The Balm'ın bir çok ürününde olduğu gibi bu paletteki renkler de tozutma yaptığı için ambalajın kirlenmemesi adına dikkatli kullanmak gerekiyor. 

Genel anlamda yine sevdiğim ve seyahatler içinde uygun bulduğum bir palet. Gratis mağazalarında sık sık indirim dönemleri oluyor. Bu dönemlere denk getirip almanızı önerebileceğim bir palet.

Sevgiler

4 yorum:

 1. Cindy lou ya bende benzetiyorum ://

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle mi? Cindy lou biraz daha pembemsi ve daha minik ışıltılı geliyor bana. Bir ben mi farklı diyorumki acaba? :)

   Sil
 2. Çok şirin paketlerine bayılıyorum :)

  YanıtlaSil